سه شنبه ٠١ اسفند ١٣٩٦

کرج ، باشگاه قهرمانان

 منبع :

 نويسنده : علی فرهادی ، دادستان عمومی و انقلاب کرج    ایمیل : dadsetan@hadid.ir

 نوشته شده در تاريخ : 1391/07/01   ( آخرين ويرايش : 1391/07/01 )

یکی از ویژه گی های شهرهای همجوار پایتخت که از شرایط آب و هوائی مناسب  ،  دشت وسیع ، صنعت پویا و گسترده برخوردار می باشند هجوم مردم به انگیزه های مختلف جهت  بهره مندی از شغل ، تفریح ، تحصیل و استفاده از امکانات مناسب جانبی مانند سالن های ورزشی  مربیان کار آزموده ، کلاسهای هنری ، آموزشی و... که در پایتخت وجود دارد می باشد ورفته رفته آن شهر اقماری اطراف پایتخت را به پایگاهی از نیروهای مجرب علمی ، هنری ، ورزشی و... تبدیل   می نماید که دیگر انگیزه ای برای بازگشت به محل خود ندارند ، زیرا نه محلی برای اجرای تجربیات خود می بینند و نه در صورت وجود تلاش آنان مورد توجه صاحبان مقام و موقعیت قرار می گیرند تا بتوانند خود را نمایش دهند یا ارتقاء یابند . براین مبنا پس از مدتی مشاهده می شود نام آوران فراوانی بصورت گمنام در بین مردم زندگی می کنند چرا که افراد بسیاری همانند او دارای مقام و موقعیت در شهر ساکن هستند.

کرج در این مقوله از ظرفیت های فراوانی برخوردار است ،مهاجر پذیر بودن این کلانشهر عظیم که به سرعت برق آسائی در حال بزرگ شدن و گسترش است همه روزه افراد فراوانی را از این اقشار در خود جای می دهد یا در حال پرورش در این فضا هستند . در هر گروه فرهنگی ، هنری، علمی ، ورزشی و... که نگاه شود نام آوران زیادی را می توان مشاهده کرد ، رتبه های ممتاز  المپیاد های علمی در سطوح مختلف آموزشی و قهرمانان پر آوازه در رشته های مختلف ورزشی نمونه ای از این نام آوران هستند که بسیاری از آنان با گذراندن عمر قهرمانی در میانسالی یا کهنسالی در این شهر ساکن بوده و با افتخارات گذشته خود زندگی کرده یا هر کدام درمحله یا منطقه ای ، امین مردم یا امید جوانان می باشند . بطور نمونه :

در رشته های مختلف ورزشی آقایان حیدری ، محبی، سلیمانی ، جوادی ، کرمی ترکاشوند ، محمودی ، علی کریمی ، طالب لو ، فیروز کریمی ، مسعود مرادی ،آذرشکیب ، تارتار و مرحوم بابک معصومی از پهلوانان و نام آورانی هستند که برخی در حال فعالیت ورزشی و تعدادی نیز با اتکاء به مقام ورزشی و مرام پهلوانی در بین مردم به زندگی عادی و اجتماعی خود می پردازند و بعضاً مورد مشورت یا اعتماد مردم قرار گرفته و در امور عام المنفعه یا مذهبی با تمام تلاش در حال فعالیتند ، پهلوان کشتی آقای سلیمانی در موقعیتی با ارائه بازوبند پهلوانی خود برای نجات افرادی از دام شرارت و بد آموزی ، خالصانه به یکی از نهادها مراجعه تا با تقدیم عصاره پهلوانی خود انسانی را به حیات اجتماعی برگرداند یا ... نمونه های فراوانی که گمنام و موثر هر یک به نحوی در حمایت مالی و معنوی از ایتام ، بیماران ، سالخوردگان فقیران با اقتدا به مولایشان  حضرت علی (ع) فعالیت می نمایند و با آرامش و وقار در این شهر پرآوازه به زندگی آسوده خود مشغولند ، البته شاید گاهی باشند برخی افرادی که قدر این پهلوانی خود را ندانسته و آلوده به دامهای طمع ، هوسبازی ، قهرمانی جنجالی و هیاهوی بی منطق بپردازند که آثار آن دیر یا زود به جز خود آنان افرادی را نیز متاثر سازد از مجید جمالی فشی تروریست دانشمند هسته ای گرفته تا بعضی از کسانی که ارزش جایگاه خود را ندانسته و آنرا به نامی یا نانی فروخته اند و یوسف جان آنان به ثمن بخس معامله شده است و در این معامله قطعاً سرمایه پهلوانی یا قهرمانی آنان به حراج رفته  است .

امّا آنچه مورد غرض این نگارش و مورد انتظار مردم است ( با توجه به حضور گسترده               نام آوران ، قهرمانان و پهلوانان در این شهر که در هر ورزشگاه و آموزشگاه دیده می شوند و تعدادی از آنان که فوقاً گفته شد با آرامش و در کمال امنیت در بین مردم زندگی می کنند)

با توجه به حوادثی نیز که در این شهر به وقوع پیوسته ، آرامش و امنیت نام آوران و قهرمانانی است که در کنار همشهریان خود با سلامت و صلابت زندگی می نمایند که بعضاً به تعدادی از آنها در بالا اشاره شد و تا خوی مردمی و پهلوانی آنان باقی و یا ریگر مردم است مورد احترام و عزت هستند قطعاً مردم ما از پهلوانان انتظار نزاع ، کلاهبرداری ، خشونت ، تکبر، فحاشی و... را ندارند چرا که زمینه بسیاری از خسارات و ضایعات را فراهم ساخته و این شهر پر آوازه و مملو از نام آوران را نیز با بدنامی قرین می سازد . مردم ما انتظار دارند پهلوانان آنها همانند افراد فوق همچنان در ادامه زندگی خود تکیه گاهی برای ضعیفان و علمداری برای مولای متقیان باشند .

امید است این منش پهلوانی همچنان پر آوازه باقی بماند و این کاروان را سرشار تر و افزونتر  نماید .

صفحه اصلي| اخبار| ساختار نواحی دادسرا| جستجوی پیشرفته| نقشه سایت
© Hadid.ir, All rights reserved              .کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دادسرای عمومی و انقلاب کرج می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است