چهارشنبه ٠٤ بهمن ١٣٩٦  چاپ        ارسال به دوست

دادستان شاکرمی در گفتگوی اختصاصی با سایت حدید خبر داد :

صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست در پرونده متهم ج - الف معروف به قوچانی

دادستان عمومی و انقلاب کرج در گفتگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب کرج (حدید) از صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست در پرونده متهم ج – الف معروف به قوچانی خبر داد وتوضیحاتی در خصوص این پرونده و نحوه عمل متهمان بیان داشت .
دادستان شاکرمی با بیان اینکه در این پرونده 38 نفر بازداشت شدند که در حال حاضر تعدادی از آنها با تودیع وثیقه آزاد و 6 نفر از جمله متهم اصلی و سرکرده باند کماکان در بازداشت بسر می برند ، بیان داشت در این پرونده 12300 صفحه ای 152 شاکی وجود داشته که شکایت آنها رسیدگی و منتهی به صدور قرار مجرمیت شده است . وی اتهام متهم ردیف اول را افساد فی الارض و اتهام سایر سایر متهمان را مشارکت در کلاهبرداری، جعل و استفاده از سند مجعول ، انتقال مال غیر، تصرف عدوانی، گزارش خلاف واقع ، معاونت در جعل ،تحصیل مال نامشروع، خرید مال غیر،ارتشاء، سرقت و اتلاف اسناد دولتی، اعمال نفوذ برخلاف حق و مقررات قانونی ، نگهداری مشروبات الکلی و نگهداری موادمخدر دانست .
دادستان با بیان این مطالب ،حوزه فعالیت و اقدامات مجرمانه متهمـان را شهرهای کرج ، شهریار ، ملارد، تهران ، قم ، شهرکرد، شیراز، رشت و زنجان دانسته و افزود ،متهم ج – الف بیش از سه دهه است که با تشکیل و سرکردگی شبکه کلاهبرداری و جعل و اعمال نفوذ برخلاف حق و مقررات و سایر رفتارهای مجرمانه در سطح گسترده اقدام به کلاهبرداری و انتقال مال غیر و تصرف عدوانی اراضی مختلف نموده است. بطوری که با هدایت و رهبری شبکه به طور مستقیم و غیرمستقیم از طریق ارائه سندهای بی ارزش و یا مجعول و یا لاشه سندی که در دست داشته با همدستی سایر متهمان موفق به اخذ سی فقره وام از بانکهای مختلف به مبلغ 200/120/824/670ریال شده است .
دادستان در ادامه افزود ، متهم اصلی پرونده بیش از سه دهه ، بی محابا جرائمی را مرتکب شده بود که محصول آن ، تَجرّی و گستاخی متهم ، تضییع حقوق اشخاص حقیقی ، تضییع حقوق بیت المال و اشخاص حقوقی ، تحصیل مال نامشروع و ثروت اندوزی توسط متهم و تفاخر ناشی از آن ، تخریب سرمایه های انسانی و مدیریتی به وسیله افساد مالی و اخلاقی در بدنه دستگاههای اداری نظام همچون شهرداری ، ثبت اسناد و املاک ، نیروی انتظامی ، مراجع قضائی و ... ، به سُخره گرفتن حاکمیت و ناامیدی مردم و آسیب دیدگان از عدم اجرای عدالت علوی و نهایتاً ایجاد بدبینی در بین مردم نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی بود .
وی توانسته بود سالها با سوءاستفاده و نیرنگ و استخدام عوامل و ایادی در بسیاری از ادارات و دستگاهها ، امنیت اقتصادی تعدادی از شهروندان و اشخاص حقیقی و حقوقی را در استان البرز ، استان تهران و بسیاری دیگر از استانها مختل و سلب نماید . نتیجه این یکه تازی ها ؛ بی خانمانی و به یغما بردن اموال مردم ، ظلم و ستم به متعاملین و افساد اشخاص متعدد در دستگاه های حاکمیتی و به سُخره گرفتن حاکمیت در بخشهای متعدد از جمله قضائی، اداری، انتظامی و امنیتی بود. نظر به سابقه طولانی فعالیت متهم ردیف اول در امر کلاهبرداری ، جعل و جرائم مرتبط با آن ، سرفصل اقدامات مجرمانه وی را میتوان به دسته های اصلی ذیل تقسیم نمود :
1-تصرف اراضی و املاک متعلق به غیر و تملک آن به وسیله جعل شناسنامه مالک یا مالکین و یا تبانی با سردفتران و تنظیم وکالتنامه های مجعول و فروش اراضی در سطح وسیع .
2- تصرف اراضی و املاک متعلق به غیر به وسیله مبایعه نامه های صوری و تملک آن از طریق ارائه دادخواست الزام به تنظیم سند در محاکم حقوقی و اخذ آراء قضائی .
3- سوء استفاده از اسناد مالکیت دفترچه ای ( فاقد مالکیت یا کم ارزش ) و تنظیم پایان کارهای مجعول شهرداری و ارائه آن به بانکها و موسسات مالی و اعتباری و نهایتاً ترهین اسناد ( فاقد ارزش و مالکیت ) و دریافت تسهیلات کلان میلیاردی از بانکها و موسساتی چون : موسسه مالی و اعتباری صالحین ،بانک مهر اقتصاد ،بانک ملی ایران ،بانک ملت ،بانک اقتصاد نوین ،پست بانک ،بانک صادرات ،بانک تات ( آینده ) ،بانک پارسیان ،بانک رفاه کارگران ،بانک دی و ...
ایشان ادامه داد تعداد تسهیلات اخذ شده توسط متهم از بانکها و مؤسسات مالی: 33 فقره وام و میزان مبالغ اخذ شده با اسناد و مدارک مجعول: 200/120/824/670 ریال ومیزان وثایق جعلی و کم ارزش که متهمان که با آن به آزادی زندانیان مبادرت کرده بودند به مبلغ: 000/000/000/500ریال بوده است .
ایشان در پایان ضمن تشکر از بازپرس رسیدگی کننده و سربازان گمنام امام زمان (عج) در رسیدگی دقیق به این پرونده سنگین و پیچیده ، از عزم جدی دادسرای کرج در برخورد قاطع و قانونی با افراد خاطی و قانون شکن و متجاوزان به امنیت روانی و اقتصادی عموم شهروندان خبر داد و بیان داشت عملکرد چند ماه اخیر در برخورد با جرایم اقتصادی و مالی و همچنین جرایم خشن و سازمان یافته و برخورد جدی با اراذل و اوباش نشان از اهمیت تامین امنیت جانی ، مالی و روانی شهروندان برای این دادستانی دارد .


١٧:١٧ - يکشنبه ٢٣ فروردين ١٣٩٤    /    شماره : ١٨٥    /    تعداد نمایش : ٣٨٨٧صفحه اصلي| اخبار| ساختار نواحی دادسرا| جستجوی پیشرفته| نقشه سایت
© Hadid.ir, All rights reserved              .کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دادسرای عمومی و انقلاب کرج می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است