سه شنبه ٠١ اسفند ١٣٩٦  چاپ        ارسال به دوست

دادستان عمومی وانقلاب کرج اعلام کرد :

اعلام وانتشار اخبار کذب که موجب تشویش اذهان عمومی یا اضرار به غیر باشد، قابل تعقیب است.

دادستان عمومی وانقلاب کرج اعلام کرد :
اعلام وانتشار اخبار کذب که موجب تشویش اذهان عمومی یا اضرار به غیر باشد، قابل تعقیب است.
حسب گزارش منتشر شده دربرخی ازسایت ها ورسانه ها «تعداد37نفراز ورزشکاران در پیست دیزین مجروح ومصدوم شده اند» که این خبر بدین گونه کذب وموجب اضرار به غیر است.
بنا برگزارش واحد خبری پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی وانقلاب کرج(حدید) درخصوص انتشاری اخباری مبنی بر وقوع سانحه در پیست اسکی دیزین ومجروح ومصدوم شدن تعداد زیادی از ورزشکاران؛ نحوه خبررسانی از طریق رسانه ها با ارائه آمار و ارقام اشتباه از قول مسئولین اورژانس استان البرز اعلام گردیده، درصورتی که حسب گزارشات موثق و تأیید شده و بنا بر اعلام رضا گل محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز تعداد مجروحین و مصدومین صرفاً 9 نفر بوده که 4 نفر از آنها به صورت سرپایی مداوا شده و 5 نفر دیگر به مراکز درمانی اعزام، ومداوا شده اند. پیگیری های این پایگاه خبری حکایت از آن دارد که اخبار اعلامی توسط مرکز اورژانس استان موجب ارائه آمارهای ضد و نقیض و انتشار اخبار متناقض از طریق رسانه های ارتباط جمعی گردیده است.
بدیهی است درصورت اعلام شکایت متضرّرین از خبرفوق منتشرکننده اخبار کذب ویا افرادی که به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی مبادرت به مصاحبه و یا گزارش کتبی به مراجع رسمی نموده اند، دادسرای عمومی وانقلاب کرج وفق مقررات رسیدگی قانونی به عمل خواهد آورد.


١١:٤٩ - پنج شنبه ١٥ بهمن ١٣٩٤    /    شماره : ١٩٧    /    تعداد نمایش : ١٥٣٥صفحه اصلي| اخبار| ساختار نواحی دادسرا| جستجوی پیشرفته| نقشه سایت
© Hadid.ir, All rights reserved              .کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دادسرای عمومی و انقلاب کرج می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است