سه شنبه ٠١ اسفند ١٣٩٦  چاپ        ارسال به دوست

دادستان عمومی و انقلاب کرج درنامه ای خطاب به روسای ادارات دولتی ونهادهای عمومی استان البرز

استفاده از وسایل وامکانات ادارات، شرکت های دولتی، شهرداریها و نهادها از بودجه دولتی، جهت تبلیغ انتخاباتی کاندیداها یا تخریب کاندیداها ممنوع است.

نظر به آغاز فرآیند اجرائی انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، دادستان شاکرمی با صدور دستورالعملی خطاب به روسای ادارات دولتی ونهادهای عمومی ، موارد لازم قانونی را ابلاغ نمود.
متن دستورالعمل دادستان محترم بدین شرح است:
مقتضی است به پرسنل و ادارات تابعه خود مقرر نمائید بر اساس ماده 59 قانون انتخابات مجلس و ماده 25 آئین نامه اجرائی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری استفاده از وسایل و امکانات ادارات و شرکتهای دولتی و شهرداری ها و نهادهایی که از بودجه عمومی استفاده می کنند جهت تبلیغ له کاندیداها و یا تخریب علیه کاندیداها به هر نحو ممنوع است و مرتکب یا مرتکبان بر اساس ماده 598 قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) مجازات می شوند. همچنین نشریات و مطبوعات متعلق به نهادهای فوق الذکر نیز حق تبلیغ برای نامزدها ولو به صورت درج آگهی را ندارند و در صورت تخطی بر اساس ماده 81 قانون انتخابات به حبس و جزای نقدی محکوم خواهند شد. نظارت بر حسن اجرای این بخشنامه با بالاترین مقام استانی نهاد مربوطه خواهد بود و متخلف یا متخلفان در هر جایگاه و رتبه ای باشند به فوریت در شعب ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان البرز تحت تعقیب قرار می گیرند.


٠٩:٢٤ - دوشنبه ٢٨ دی ١٣٩٤    /    شماره : ١٩٦    /    تعداد نمایش : ١٣٤٦صفحه اصلي| اخبار| ساختار نواحی دادسرا| جستجوی پیشرفته| نقشه سایت
© Hadid.ir, All rights reserved              .کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دادسرای عمومی و انقلاب کرج می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است