سه شنبه ٠١ اسفند ١٣٩٦  چاپ        ارسال به دوست

بدستور دادستان شاکرمی صورت گرفت :

قطع پخش تلویزیون های شهری کرج بدلیل تضییع حقوق عمومی شهری و شهروندان

بنا برگزارش پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب کرج (حدید) ، پس از مدتها کشمکش و عدم پرداخت مطالبات شهرداری و تضییع حقوق عمومی شهری و شهروندان ، سرانجام با دستور قاطع دادستان عمومی و انقلاب کرج ، از ادامه فعالیت این نمایشگرها تا تامین حقوق حقه شهرداری که همانا حقوق عمومی شهروندان می باشد ، جلوگیری گردید .
حاجی رضا شاکرمی با صدور دستور قطع برق این نمایشگرها که در اختیار شرکت شرکت تیمای پاسارگاد که مجری 5 دستگاه نمایشگر شهری واقع در میدان سپاه ، میدان آزادگان ، سه راه گلزار ، سه راه مادر و چهاراه هفت می باشد ، به شهردار کلانشهر کرج و نیز شرکت برق ، از ادامه فعالیت این تلوزیون ها بدلیل تخلفات شرکت مجری ، جلوگیری نمود .
اهم موضوعات مطروحه در دستور دادستان کرج در نامه ارسالی به شهرداری به شرح ذیل می باشد :
با عنایت به قرارداد فی مابین شهرداری و شرکت تیمای پاسارگاد بعنوان مجری طرح نمایشگرهای شهری و نصب و بهره برداری از 5 دستگاه نمایشگر شهری واقع در میدان سپاه ، میدان آزادگان ، سه راه گلزار ، سه راه مادر ، چهاراه هفت تیر توسط شرکت مذکور صرف نظر از مفاد قرارداد غیرحقوقی و غیرکارشناسی و عدم نظارت شهردار محترم وقت و مسئول قراردادهای وقت شهرداری در نحوه انعقاد قرارداد که صرفاً حقوق شرکت مذکور را تأمین نموده است و نحوه انعقاد قرارداد و اخذ تضمینات ناکافی که موجب تضییع حقوق شهرداری گردیده ، شرکت موصوف تعهد به پرداخت ماهیانه 50 میلیون ریال به ازای هر تابلو با افزایش 15 درصد اجاره سالانه را می نماید . با وصف تصریح موضوع در مفاد قرارداد ، حسب اعلام شهرداری تاکنون بیش از شانزده میلیارد ریال حقوق شهرداری محاسبه گردیده که طرف قرارداد با توسل به روشها و اقدامات غیرقانونی با پشتیبانی برخی از افراد ذی نفوذ در شهرداری ، هیچگونه وجهی پرداخت ننموده است که این اقدام از مصادیق تضییع حقوق عمومی و شهروندان می باشد .
برخلاف ماده 28 قرارداد ، ضمانت حسن انجام کار ؛ ضمانت نامه بانکی به میزان 750000000 ریال توسط شهرداری اخذ نگردیده است .
براساس ماده 37 قرارداد شرکت تعهد به ارایه گزارش مستند و کاملی از کلیه امور مالی – اجرایی و فنی به صورت مصور و به همراه ریز محاسبات مالی و روند اقتصادی پروژه به صورت سه ماهه نموده که این مهم نیز انجام نپذیرفته است .
براساس ماده 20 قرارداد ؛ شرکت موظف به اخذ مجوزهای لازم از سازمانهای مربوطه بوده که حسب اعلام شهرداری مجوزهای لازم اخذ نگردیده و مجوز اکران از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز اخذ نشده است .
حسب گزارش شهرداری ، شرکت گواهی استحکام نمایشگرهای مذکور را از مراجع ذیصلاح اخذ ننموده و وقوع خطر برای معبر عمومی و عابران محتمل است .
عدم همکاری شرکت با شهرداری جهت جابجایی نمایشگر در میدان مادر برای حل مشکل ترافیکی شهر و خدمت رسانی عمومی و اینکه طرح مذکور از بزرگترین پرژه های عمرانی – ترافیکی در سطح شهر کرج می باشد و هزینه های فراوانی توسط شهرداری انجام شده است ، با وصف اینکه ملک متعلق به شهرداری بوده و شرکت صرفاً حق انتقاع داشته و تاکنون حتی حاضر به پرداخت یک ماه اجاره نگردیده است .
مکاتبه این مرجع جهت جابجایی نمایشگر و عدم همکاری و عدم انجام دستور قضایی.
نامه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کرج مبنی بر اینکه مجوز فعالیت شرکت موصوف از تاریخ 89/11/16 به پایان رسیده و به دلیل عدم رفع مشکلات اداری در پرونده ، مجوز صادر نگردیده ؛ لذا فعالیت شرکت تا زمان تمدید مجدد تخلف محسوب گردیده است .
رأی هیأت داوران به عنوان دستگاه نظارت و مرجع حل اختلاف ، به لحاظ تخلفات متعدد از ضوابط مالی و فنی ضمن احراز تخلف شرکت از مفاد قرارداد رأی فسخ قرارداد و پرداخت 16762464853 ریال بابت درآمد حاصله از مشارکت تا تاریخ 94/4/20 به شهرداری کرج محکوم گردیده است . با وصف مراتب فوق شرکت تاکنون اقدامی جهت پرداخت سود حاصل از مشارکت ننموده است .
اموال و دارایی های شرکت کفاف مطالبات شهرداری را نمی دهد و النهایه با توجه به صورتجلسه مورخ 94/4/31در دادسرا ی کرج و و درخواست نمایندگان شهرداری ، از ادامه فعالیت شرکت تا پرداخت کلیه حقوق شهرداری و اخذ استحکام بنا ، و ارایه مجوز از ناحیه اداره ارشاد اسلامی و رفع تخلفات از ضوابط مالی و فنی جلوگیری بعمل می آید . شرکت توزیع برق مکلف است با درخواست شهرداری نسبت به قطع انشعابات مربوطه اقدام نماید .


١٩:١٨ - سه شنبه ١٣ مرداد ١٣٩٤    /    شماره : ١٨٩    /    تعداد نمایش : ٢١١٥صفحه اصلي| اخبار| ساختار نواحی دادسرا| جستجوی پیشرفته| نقشه سایت
© Hadid.ir, All rights reserved              .کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دادسرای عمومی و انقلاب کرج می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است